Chovatelská stanice z Pašerácké lávky

strom strom
 

NOVINKY v roce 2011


Archiv novinek

18. července 2011
V sobotu jsme se s Alfíkem zúčastnili Národní výstavy v Mladé Boleslavi. Byla to pěkná výstava i přes panující vedro. Tentokrát Alfík nezazářil ve třídě vítězů tak jako jindy. Odnesl si však krásný posudek a hodnocení výborný 3, takže ostudu neudělal. Výstavu si také hodně užíval i náš Fanoušek, kterému největší radost udělal jeden prodejce pelíšků, mezi kterými mohl pobíhat.

strom strom


16. července 2011
V pátek 15.7.2011 se Mášence narodil pěkný kluk. Vážil 126 g a byl v pořádku, bez fontanely, bílých skvrn a zálomků.

strom


10. července 2011
Alfík se stal znovu otcem. Ulrice Spero Meliora se 9.7.2011 narodila 3 štěňátka, 2 pejsci a 1 fenka. Jeden pejsek je v barvě hnědá s pálením, ostatní jsou černí s pálením. Přejeme jim, aby dobře prospívali. Více informací v sekci Krytí.


15. června 2011
Naše pudlinka Anetka oslavila na konci dubna své patnácté narozeniny. Stále je v plné síle a plná vitality. Přejeme jí a také doufáme, že se z její společnosti budeme moci radovat ještě pěkných pár let.

strom strom

strom strom13. června 2011
V sobotu 11.6.2011 jsme se s Alfrédkem zúčastnili klubové výstavy v Řásné. Alfrédek pokračuje ve svém úspěšném tažení výstavami, neboť se mu podařilo získat ve třídě vítězů titul CAC a odpoledne k němu přidal i titul Klubového vítěze.
Výstava se konala v příjemném autocampu Velkopařezitý u Řásné a i tentokrát držel sv. Petr nad organizátory i vystavovateli ochrannou ruku a po dobu konání výstavy nespadla ani kapička. Děkujeme organizátorům za příjemnou výstavu.


strom

Také jsme s Mášenkou absolvovali první ultrazvuk, který potvrdil, že je Mášenka březí a čeká jedno štěňátko.
Alfrédek se také činí jako budoucí otec. Přijely za ním tři krásné nevěsty. Držíme palce všem, aby březost probíhala v pohodě a i porody byly bezproblémové. Více informací v sekci Krytí.

15. května 2011
S naší Mášenkou jsme v pátek 13.5. jeli na krytí za krásným pejskem Cyríškem Dar minulosti. Krytí se povedlo a teď budeme čekat, zda Mášenka zabřezne a my se dočkáme dalších štěňátek.

8. května 2011
V neděli 8.5.2001 jsme se s naším Alfrédkem zúčastnili I. Světové výstavy pražských krysaříků. Výstava se konala v Praze v krásném prostředí Slovanského ostrova na trávníku přímo před palácem Žofín uprostřed jarní zeleně. Navíc i sv. Petr držel ochrannou ruku nad organizátory i vystavovateli a celý den bylo krásné, téměř letní počasí, které přispělo i k dobré náladě všech vystavujících i návštěvníků. Výstavu posuzoval velmi korektně mezinárodní rozhodčí p. Tibor Havelka ze Slovenska. Organizátorům akce patří velká gratulace k tak krásné výstavě, na kterou budeme vždy rádi vzpomínat (a nejen díky úspěchu Alfrédka).
Na výstavu jsme vyráželi v dobré náladě s tím, že to bude krásný výlet a budeme rádi, pokud ve velké konkurenci obdržíme alespoň známku výborná. Alfrédek se však rozhodčímu p. Tiboru Havelkovi líbil natolik, že mu i ve velké konkurenci 9ti krásných pejsků ve třídě vítězů udělil známku výborný 1 a titul CAC a následně i titul WKS Best male of Variety 2011. Pak nastalo dlouhé čekání na odpolední soutěže. Byl to však čas na popovídání si s přáteli a držení palců ostatním. Alfrédkovi i přes únavu vydržela dobrá nálada až do odpoledního posuzování. I odpoledne se panu rozhodčímu líbil nejvíc a z konkurence 7mi krásných krysaříků mu udělil tituly World Krysarik Winner 2011 a BOB a stal se absolutním vítězem Světové výstavy. Pro nás nečekaný životní úspěch.
Krásnou neděli jsme si užívali všichni včetně našeho malého Františka, který si celý den hrál (zajímaly ho například klece plné krysaříků, poháry Alfrédka i samotný trávník a měl tam i spoustu tetiček a strýčků) a za celý den si na zlobení ani nevzpomněl a tím také přispěl k pohodě nedělního dne. Velký dík patří také mému manželovi, který mně i Alfrédkovi vytvořil zázemí, z velké části se postaral i o malého Fanouška a celý den nás podporoval.
Velkou radost nám také udělala ocenění dvou dětí našeho Alfrédka. Jeho syn Biviš Joša získal ve třídě štěňat ocenění velmi nadějný 1 a Alfrédkova první dcera Bedřiška z Fideláku získala ve třídě dorostu ocenění velmi nadějná 1.
Chtěli bychom tímto poděkovat rozhodčímu p. Tiboru Havelkovi za krásný zážitek a organizátorům za nádhernou výstavu.

strom strom strom

strom strom strom

strom strom strom

strom strom strom

strom

1. května 2011
Aktualizovali jsme sekci Krytí.
Alfrédek se opět stal otcem krásných štěňátek, tentokrát se na Slovensku narodili 2 pejsci a jedna fenečka. V letošním roce plánujeme štěňátka od naší Mášenky Černá orchidej.

3. ledna 2011
Na webové stránky byla přidána nová sekce Krytí našeho Alfrédka.

Archiv novinek