Chovatelská stanice z Pašerácké lávky

strom strom
 

NOVINKY


Archiv novinek

20. prosince 2013
V úterý 17. prosince 2013 nás navždy opustila po víc jak 17ti letech naše milovaná Anča (ANETT Silver z Pašerácké lávky). Útěchou pro nás je jen to, že se už zase předvádí na výstavách, které tak milovala a na kterých získala celou řadu ocenění. Narodila jsi se u nás a patřila jsi do naší rodiny jako její právoplatný hrdý člen. Celý svůj život jsi nám dokazovala, Ančo, svou lásku a oddanost a snažila se být tím nejlepším kamarádem. Moc jsi pro nás znamenala a v našich srdcích zůstaneš navždy. Děkujeme ti za všechno, čím jsi náš život svou milou a živou přítomností obohatila. Nikdy na tebe nezapomeneme!!!

strom

strom strom strom

7. srpna 2013
Dne 3.8.2013 jsme se zúčastnili po dlouhé době opět výstavy. Jeli jsme do Hostouně na Speciální výstavu pražských krysaříků. Výstavu posuzovala paní Zdenka Jílková a přihlásili jsme tam naše všechny tři krysaříky. Výstava se nám i přes velká vedra líbila a organizátorkám, paní Heleně Jankové a Ivaně Krčkové, patří dík za pečlivou přípravu této prestižní výstavy.

Margitka Dar minulosti šla poprvé do třídy dorostu a byla to její první zkušenost s výstavou a odnesla si ocenění nadějná kvůli dosud nestojícím uším. Mášenka Černá orchidej šla poprvé do třídy veteránů a jelikož má přední nohu po úraze, odnesla si pouze velmi dobrou. Nejlépe dopadl Alfrédek z Pašerácké lávky. Přihlášen byl pouze do třídy čestné a odnesl si ocenění výborný 1 a paní rozhodčí z něj byla nadšená. Možná, kdyby byl přihlášen do třídy otevřené nebo vítězů, mohl i bojovat o tituly nejvyšší, ale to je pouze spekulace.

S Mášenkou a Alfrédkem jsme se zúčastnili i soutěže o Nejlepší pár psů a i když jsme neuspěli, udělali nám radost svým způsobem předvedení.

strom strom

Na této výstavě měl také premiéru náš syn František, který se zúčastnil soutěže Dítě a pes s malou Margitkou.

strom strom strom

Co nám ale udělalo velkou radost, byla účast Alfrédkových potomků a jejich ocenění. Někteří dokonce bojovali o titul nejvyšší. Na výstavě byli přihlášení čtyři potomci a získali tato ocenění:
Kylián Podskalské Dolejší (černý s pálením) - VD1
Kryšpín Podskalské Dolejší (hnědý s pálením) - V1, CAC
Klaudie Podskalské Dolejší (hnědá s pálením) - V1, CAC
Ema z Fideláku (hnědá s pálením) - VD
Pro Kyliána a Emu to byla výstavní premiéra. A mimo výstavní kruh jsme se setkali ještě s dalšími potomky Alfrédka: Bráškou a Bedřiškou z Fideláku a Guliverem z Fideláku. Po výstavě jsme si je všechny stihli ještě venku vyfotit.

strom strom

Léto ovšem trávíme na chatě, takže krysaříci mají k dispozici zahradu a moc se jim tam líbí a nejen jim. Stačí se podívat na pár fotek z letní idylky naší smečky.

strom strom

strom strom

strom strom

Za Alfrédkem také přijela další nevěsta. Tentokrát to byla TEREZKA Spero Meliora. Jedná se o další pokus, štěňátko z prvního vrhu bohužel uhynulo. Přejeme Terezce pohodovou březost a úspěšný porod a mateřství.

7. května 2013
Dne 6. března 2013 přibyla do naší krysařičí smečky další členka. Přišla k nám krásná a milá fenečka MARGITKA DAR MINULOSTI od naší kamarádky Kamily Burešové. Margitka, podomácku Kikinka, se narodila 17. prosince 2012 v ské stanici Dar minulosti společně se svými sourozenci Miriskou a Maxíkem mamince Keisy Dar minulosti a po tatínkovi Cyríškovi Dar minulosti. V Margitce se nám podařilo získat krev Cyríška Dar minulosti, krásného krysaříka, se kterým jsme kryli i naši Mášenku, ale o štěňátko jsme nakonec přišli. A po mamince Keisy koluje Margitce v žilách krev chovatelské stanice Černá orchidej, ze které máme naši Mášenku.
Margitka se dobře a rychle zařadila do naší psí i lidské smečky a s naším malým, teď ji tříletým Fanouškem jsou nerozlučná dvojka. Margitka je velice aktivní, rychlá a také dobrá skokanka, takže litujeme, že se s ní prozatím nemůžeme více věnovat nějakému psímu sportu. Uvidíme za pár let, až děti trochu povyrostou. Margitka je moc miloučká fenečka, takže nám přibyl další mazlíček v rodině. Nyní ve svých téměř 5ti měsících měří 21-22 cm a váží 1,9 kg. Další podrobnosti najdete v sekci Naše feny.

21. ledna 2013
Konečně nám přišel výsledek DNA profilu naší Mášenky. Najdete ho zde. Současně s DNA profilem jsme Mášence nechali udělat i test na barvu žlutou - lokus E. Výsledek tohoto testu je E/E, tzn. že Mášenka nenese vlohu pro žlutou barvu na lokusu E.
Vzhledem k jejím předkům to vyvolává i otázku, zda krysaříci vůbec nesou vlohu pro žlutou barvu na lokusu E? Nemůže to být i tak, že žlutí krysaříci budou genetického založení "AyAy" a ne "ee", jak si přál Ing. Jan Findejs?

17. ledna 2013
Konečně aktualizujeme, po roce a půl. Během této doby se v našem pejskařském světě nestalo nic moc velkého. Alfíček se stal otcem a Mášenka už nebude mít nikdy štěňátka. Událostí této doby je však přírůstek do naší člověčí smečky. Tak to vezmu pěkně po pořádku.

V srpnu 2011 jsme bohužel museli nechat utratit našeho malého pejska po Mášence a Cyríškovi. Měl závadu na jícnu, která nešla operovat - zúžení jícnu, bez operace by pejsek pomalu umíral hlady, tak jediným řešením bylo jeho utracení. Hodně nás to zasáhlo a nikdy na něj nezapomeneme, byl to nádherný pejsek.

Alfíček se během této doby stal několikrát otcem. Více informací v sekci Krytí.

Někteří potomci našeho Alfíčka již také úspěšně prošli bonitací. Na bonitaci konané 25.3.2012 v Praze - Radotíně byli zbonitováni tito potomci:
BRÁŠKA z Fideláku - CHOVNÝ - bonitační kód: 23 cm/2,1 kg/II/A1/D9/E3/F2/G3/H2,10/ CH3,6/O5, pately nelze posoudit, pejsek je po úrazu, majitel: Jitka Pöchmannová, Hluboká nad Vltavou
BEDŘIŠKA z Fideláku - CHOVNÁ - bonitační kód: 22 cm/1,98 kg/II/A1/D9/E3/F2/G3/ H2,8/CH3,6/K9,11/M5/N2/O5, pately 0/1, majitel: Jitka Pöchmannová, Hluboká nad Vltavou
CARLOS Barbastella - odloženo (RTG zuby) - bonitační kód: 23 cm/1,8 kg/I/A1/E2,3/CH6/ K11/M5/O5, majitel: Lea Smrčková, Praha
CATHERINE Barbastella - CHOVNÁ - bonitační kód: 24 cm/2,4 kg/I/A1/E3/CH2/K5,9/ M5/N2/O5, majitel: Lea Smrčková, Praha
HELLIE z Drinopolu - CHOVNÁ - bonitační kód: 24 cm/2,75 kg/I/A1/E3,4/H10/K11/M5/O5/ P2, pately 1/1, majitel: Ivana Šnejdarová, Praha 5

Alfíčkovi se také narodila první vnoučátka a současně pravnoučátka naší Mášenky. Jsou to potomci BRÁŠKY z Fideláku, prvního pejska po Alfíčkovi.
Jako první se narodili 1.7.2012 v CHS z Údolí oddechu 2 pejsci a 1 fenka po fence ANKY z Landeckého kopce - BUDULÍNEK (hnědý s pálením), BADYÁNEK (hnědý s pálením) a BEZINKA (černá s pálením). Více informací na http://prazskykrysarik.webnode.cz.
Jako další se 21.8.2012 v CHS Žlutý kvítek narodili 2 pejsci po fence ČIKITA Žlutý kvítek - GOOGLE (černý s pálením), druhý pejsek bohužel uhynul. Více informací na http://www.zlutykvitek.estranky.cz.
Zatím poslední se 25.9.2012 v CHS z Krumlovského podhradí narodila 1 fenka po fence DIANKA od Litického kostela - FIFINKA (hnědá s pálením). Více informací na http://www.krumls.websnadno.cz.

Informace o BRÁŠKOVI z Fideláku najdete na stránkách CHS z Fideláku http://www.adelagatogiczech.estranky.cz.

Alfíčkovi jsme také nechali udělat DNA profil. Najdete ho zde.

Mášenka však měla smutnější období. Objevily se komplikace při posledním hárání, tak jsme se rozhodli pro kastraci, kterou v tomto případě doporučil i náš veterinář. Takže ještě před vánoci 2012 jsme ji s Mášenkou podstoupili. Dnes je už zcela v pořádku a je to stále naše Mášenka.

Událostí roku 2012 se však stal přírůstek do naší lidské smečky. 12.dubna 2012 se nám narodila naše malá Anička. Františkovi přibyla malá sestřička, kterou má moc rád. Anička nám roste jak z vody a jen litujeme, že to pravé miminkovské období bude mít brzy za sebou.

strom strom strom

strom strom strom

strom strom stromChovatelská stanice z Pašerácké lávky přeje všem úspěšný nový rok 2013.


strom


Archiv novinek